Otomatik Katlanır Tente

Otomatik Katlanır Tente Hakkında

Her çeşit hava şartlarına uygun olan katlanır raylı tente, uzaktan kumandalı olup kolay ve pratik şekilde açılıp kapanabilen tente çeşididir. Kapanma esnasında tente katlanarak toplanır ve pratik kullanımı ile her açık mekan için fonksiyonel bir kullanım sağlar. Dakikalar içinde kurulan ve farklı kalite seçenekleri ile kullanıldığı mekanı estetik kılan katlanır tente, gölge sistemleri içinde pratik kullanımı ile dikkat çekmektedir.

Pergola Tente Özellikleri

Pergola tentenin diğer tentelerden en önemli farkı tentenin yapıldığı malzemedir. Diğer tenteler genellikle kumaştan yapılırken pergola tente  alüminyum panellerden yapılmaktadır. Dört mevsime uygun olarak özel tasarlanan bir tentedir. Kışın kar ve yağmura karşı da bir çatı kadar dayanıklıdır. Bu yüzden pergola tavan sistemi olarak da adlandırılmaktadır. Yaz aylarında ise bu panellerin güneş kırıcı özelliği bulunduğu için altına ısı vermemektedir. Bir çatının tüm niteliklerine sahiptir hatta katlanır olması sebebiyle bir çatıdan üstündür diyebiliriz.

Bu tente çeşidi kumaş yerine alüminyum kullanılması sebebiyle benzerlerine nazaran çok daha dayanıklıdır. Üstelik görünümü de mekana estetik bir hava katmaktadır. Bu sebeplerle son yılların gözdesi olmuştur.

Katlanır tente özellikleri

  • Alüminyum profil ve plakalarla korozyona dayanıklı kaliteli tentelerdir.
  • Yağmur, güneş ve rüzgara karşı üstün koruma sağlar.
  • Dört mevsim kullanıma uygun olup uzun ömürlüdür.
  • Farklı renk ve kalite seçenekleri ile her mekana uygun çeşidi bulunur.
  • Led aydınlatma sistemli tenteler mekanın havasına ayrı bir değer katar.
  • Uzaktan kumandalı olup kullanımı son derece pratiktir.
  • Kurulumu çok kolay ve hızlıdır.
  • Raylı tente sistemleri oldukça fonksiyoneldir.
  • UV korumalı olup yazın serin kışın sıcak tutar.
  • Temizlenmesi son derece kolaydır.

 Katlanır tente avantajları

Dört mevsim sorunsuz kullanılan ve tüm ihtiyaçlara cevap veren katlanır tente sistemleri, her çeşit açık mekanı her hava koşulunda yaşanır kılan ve konfor yaratan sistemlerdir. Mekanın konseptine uygun renk ve tasarımlarda olup bulunduğu ortama değere katar ve mekanı seçkin kılar. Yazın kızgın güneşinden, kışın yağmur, kar ve rüzgarından koruyan sistemler olarak her mevsim kullanıma uygundur. Uzaktan kumanda ile yanına varmadan açılıp kapanabilen tenteler olarak kullanım kolaylığı üst seviyededir. Alüminyum konstrüksiyonlu olması ile de uzun yıllar kullanılan dayanıklı sistemlerdir.

Katlanabilir tente kullanım alanları

Fonksiyonellik bakımından kullanım alanı son derece geniş olan katlanır tente, bahçelerde, kafeteryalarda ve restoranlarda kullanılan işlevsel tasarımlardır. Sabah açılan akşam kapanan raylı sistemleri ile katlanarak toplanmakta ve yer kaplamadan toplu kalmaktadır. İşletmelerin dış mekanlarını dört mevsim kullanılabilir kılan sistemler olarak açık alanları kapalı mekan konforuna kavuşturur. Bahçelerde doğa ile iç içe fakat güneş veya yağmur gibi dış etkilerden korumalı bir ortam yaratarak hem estetik hem de konforlu dış mekanlar oluşturur. Firma marka ve logolu olanlar ise iyi bir reklam aracı olarak aynı zamanda marka bilinirliğini arttırır.

Katlanır Motorlu Raylı Tente Modelleri